Wejściówki już dostępne!

  • 1 października (3 wydarzenia)

    Głównym tematem spektaklu jest ciało w skoliozie, ukazujące doświadczenia kobiet ze skrzywieniem bocznym kręgosłupa. Spektakl przedstawia skoliozę jako metaforę ciężaru doświadczeń związanych z chorowaniem, jednocześnie poruszając uniwersalne kwestie akceptacji ciała i ograniczeń narzucanych przez społeczeństwo.

    Teatralny manifest g/Głuchych. Spektakl na podstawie 15 rozmów przeprowadzonych z osobami należącymi do społeczeństwa g/Głuchych, stanowi zapis tematów bliskich ich życiu i funkcjonowaniu w świecie, który zbudowany jest na dźwięku. Performans ukazuje różne formy twórczości, a także bogactwo Polskiego Języka Migowego.

    Polsko-peruwiańskie duo muzyczne Aleksandry Daraż i Roberto Garcésa, łączy rytmy bossa nova, lando, folk, blues i reggae. Po muzycznej podróży po Europie, teraz koncertują w Ameryce Południowej, prowadzą klub muzyczny w peruwiańskich Andach i organizują warsztaty głosowe, dzieląc się swoją pasją do muzyki i wolnej ekspresji.

  • 2 października (2 wydarzenia)

    Q&A (the Polish Edition) jest polską wersją pracy, którą od 2017 roku choreografka Rachel Erdos realizuje z powodzeniem na całym świecie. Spektakl taneczny, łączący ruch z tekstem, który zbudowany jest z autentycznych odpowiedzi aktorów na intymne pytania. Spektakl o charakterze performatywnym, zapraszający publiczność do udziału.

    Spektakl będący w ciągłym procesie, jest rezultatem międzynarodowej rezydencji artystycznej. “Dancing the roots” to pokaz współczesnego teatru, łączący w sobie taniec, rytuał, muzykę eksperymentalną, śpiew i teksty w różnych językach, a wszystko to spowite tajemniczą aureolą tarantyzmu.

  • 3 października (2 wydarzenia)

    „TOĆ” to opowieść o języku śląskim, widzianym oczami jego użytkowniczek. Autorka podejmuje próby zrozumienia polsko-śląskiej dwujęzyczności, które przekształcają się w wielogłos osobistych historii o kobiecości, wstydzie, testowaniu granic i możliwości wypowiedzi. Próby te mają na celu opisanie rzeczywistości kobiet językiem śląskim oraz określenie jego miejsca w ich codziennym życiu.

    Teatralna opowieść, w której dwie kobiety stają w obliczu prawdy o rozwiązaniu europejskiego marzenia egalitarnego. Gdziekolwiek nie spojrzą świat jest nierówny. Opowiadają historie o aborcji, śpiewają o przemocy i tańczą o menopauzie. Humorystyczna i mocna perspektywa bycia kobietą w dzisiejszej Europie.

  • 4 października (3 wydarzenia)

    Spektakl reinterpretuje duńską legendę z Wysp Owczych. Realizacja Projektu Migawki podtrzymuje tradycję znajdowania w starych opowieściach nowych prawd – potrzebnych „tu i teraz”. A wszystko to w spektaklu łączącym muzykę, taniec i słowo opowiadane w dwóch językach polskich – tym, którym mówimy oraz w Polskim Języku Migowym.

    Opowieść o przyjaźni i niesamowitej bliskości twórczej dwóch ukraińskich pisarek. O tym, jak przyjaźń przypomina miłość, a miłość nienawiść. O tym, że chcesz być na scenie i wiedzieć, że jest na niej miejsce dla ciebie. Mówi też o tym, o czym nie chcemy mówić, co ukrywamy i czym jesteśmy gotowe podzielić się z wami.

    Teofil z Katowic oraz Jaszczur zapraszają na koncert poezji kaskaderskiej z możliwością praktykowania ruchu. Po wielu latach wspólnego grania artyści wypracowali idealnie zbalansowaną propozycję artystyczną, w której nie zabraknie śmiechu, absurdu, tańca, energii, własnych kompozycji oraz obrazy uczuć artystycznych.

  • 5 października (1 wydarzenie)

    Z gruntu feministyczna, egzystencjalna historia Teresy w krzywym zwierciadle ukazuje „dzień z życia” młodej kobiety rozpaczliwie poszukującej akceptacji. Teresa będąc zagubiona w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, stara się z nią nie tyle walczyć, co dojść wreszcie do rozejmu.

    Brak wejściówek na to wydarzenie.